Pirtys

Meilės deivės MILDOS receptai ir paslaptys

Lietuva garsėja savo geltonuoju auksu – gintaru. Gintaras spinduliuoja saulės energija ir šiluma. Procedūros metu audiniai atpalaiduojami, sušildomi, gerinama medžiagų apykaita. Gintaras ramina, saugo, slopina baimę ir depresiją, nuima stresą. Juk stresas – tai ne liga, o natūralus kūno atsakas į kenksmingas darbo sąlygas, taršos bei intensyvaus gyvenimo ritmo daromą žalą kūnui ir sielai. Gintaro dulkių pilingo metu nuo odos paviršiaus nuvalomi nešvarumai, pašalinamos negyvos ląstelės. Procedūra padeda atkurti odos elastingumą, stangrumą ir atspalvį, ją atjaunina, nublukina pigmentines dėmes, išlygina smulkias raukšles. Natūralios kilmės gintaro rūgštis yra stipriausia ir saugiausia medžiaga, Ji stimuliuoja nervų sistemą, pasižymi priešstresiniu, priešuždegiminiu ir antitoksiniu poveikiu. Tai – nuostabus antiseptikas, pasižymintis imunitetą stimuliuojančiu poveikiu. Gintaro rūgštis ypatinga tuo, kad neturi jokio pašalinio poveikio.

Medaus gydomosios savybės buvo naudojamos dar senovės Tibete. Medaus masažo metu organizmas per odą įsisavina naudingas medžiagas (meduje gausu vitaminų C, B1, B2, PP ir daugiau kaip 30 mikroelementų – geležis varis, kalcis magnis, nikelis ir daug kitų), medus pašalina iš organizmo toksinus ir druskas.

Medaus ir gintaro balzamo masažo metu koreguojamos kūno formos, efektyviai gydomas celiulitas, pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis, išlyginama oda. Procedūros metu sumažėja ar net išnyksta smulkios raukšlės, organizmas išsivalo nuo toksinų, pagerėja kraujo ir medžiagų apytaka giliuose odos sluoksniuose bei raumenyse, sustiprėja imunitetas ir atveria visas odos poras, kurių didesnioji dalis būna neaktyvios.

Gintaro smilkalai, kaip aromaterapijos priemonė, padeda gydyti viršutinių kvėpavimo takų ligas, palengvina būklę esant bronchinei astmai ir tuberkuliozei.

Kainos

1 – asmeniui valanda 7 Eur.
 2 – asmenims valanda  10 Eur.

 

NAUJOS KARTOS SVEIKATINGUMO PRIEMONĖ – INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ PIRTIS

Vakaruose infraraudonųjų spindulių pirtis išpopuliarėjo septintajame dešimtmetyje, Lietuvoje – maždaug prieš dešimtį metų. Ją išrado japonų gydytojas Tadaschi Ishikava. Japonijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai patvirtino veiksmingą infraraudonųjų spindulių kabinos gydomąjį poveikį žmogaus organizmui. Šis sveikatai naudingas malonumas jau prieinamas ir Lietuvoje.

Kuo ypatingi infraraudonieji spinduliai?

Juos skleidžia bet koks šiltas objektas, taip pat ir žmogaus kūnas. Pats stipriausias infraraudonųjų spindulių šaltinis yra saulė. Infraraudonųjų spindulių nereikia painioti su ultravioletiniais, kurių didesnis kiekis yra pavojingas žmogaus odai. Infraraudonieji spinduliai yra visiškai saugūs. Šiluma nuo vieno objekto kitam gali būti perduodama trimis būdais: kontaktiniu, kai labiau įkaitęs objektas įšildo vėsesnį liesdamasis su juo; konvekciniu, kai šiluma perduodama per tarpinį šilumos laidininką, pavyzdžiui, vandenį, orą ir kt., ir bangomis, kai šiluma perduodama infraraudonaisiais spinduliais. Pastarasis būdas ir yra naudojamas infraraudonųjų spindulių kabinose. Įprastinėse pirtyse šiluma perduodama konvenciniu būdu.

Kuo dar skiriasi įprastos pirties ir infraraudonųjų spindulių kabinos veikimo principas?

Esmė ta, kad įprastinėse pirtyse pirmiausiai įkaista oras, paskui įkaista kūnas, o infraraudonųjų spindulių kabinoje iškart yra kaitinamas kūnas, o ne oras. Jam sušildyti sunaudojama ne daugiau kaip 20 proc. išskiriamos šilumos (įprastinėse pirtyse – 80 proc.) Taigi prakaituojama malonioje 40-50o C temperatūroje. Infraraudonųjų spindulių kabinoje yra spindulių šaltiniai, skleidžiantys 4,5-5,5 mikronų ilgio infraraudonąsias bangas, kurios prasiskverbia į kūną iki 4 cm gylio. Jos įšildo raumenis, kaulus, sąnarius, pagreitina kraujo ir kitų organizmo skysčių apytaką. Išsiskiriančiame prakaite yra apie 80 proc. vandens ir apie 20 proc. riebalų, toksinų, šlakų. (Pastarųjų įprastinėje pirtyje pasišalina tik 5 proc., be to, kenčiant daug didesnį karštį). Kūnas išvalomas, pagražėja oda, pagerėja savijauta.

Koks šių spindulių gydomasis poveikis?

Reguliariai lankantis šiose pirtyse, kraujyje sumažėja cholesterolio kiekis, gerėja kraujotaka, stiprėja kraujagyslių sienelės, todėl mažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Taip pat stiprėja imuninė sistema, didėja organizmo atsparumas. Gausus prakaitavimas palengvina inkstų veiklą, normalizuoja kraujospūdį, mažina įvairius peršalimo simptomus, sąnarių skausmus, ypač pečių, sprando, juosmens srityse, lengvina menstruacijų skausmus. Gerėjant kraujotakai, audinių aprūpinimui deguonimi ir maisto medžiagomis, greičiau gyja žaizdos, sumušimai, lūžiai, greitėja kraujosruvų rezorbcija. Maloni šiluma ramina nervų sistemą, gerina miegą, mažina stresą. Taigi galima teigti, kad infraraudonųjų spindulių kabinos tinkamos įvairių ligų profilaktikai ir bendram organizmo stiprinimui.

Ar tiesa, kad infraraudonųjų spindulių pirtis turi ir puikų kosmetinį poveikį?

Per vieną seansą infraraudonųjų spindulių kabinoje organizmas sunaudoja tiek kalorijų, kiek išnaudotų nubėgus 10 kilometrų. Todėl joje reguliariai lankantis sėkmingai mažėja svoris, gražėja kūno linijos, nyksta celiulitas. Veikiant infraraudoniesiems spinduliams gausiai prakaituojama, dėl to plačiau atsiveria poros ir išsivalo gilesni odos sluoksniai, pasišalina nešvarumai bei negyvosios ląstelės, pagerėja kraujotaka. Oda atsigauna, pasidaro lygi, elastinga, švytinti. Reguliariai naudojantis infraraudonųjų spindulių kabina galima palengvinti įvairių odos ligų, pavyzdžiui, atopinio dermatito, egzemos, kartais ir psoriazės ligą.

Pagrindiniai infraraudonųjų kabinų privalumai:

Joje oras įkaista mažiau (optimali temperatūra infraraudonųjų spindulių pirtyje yra 45-55° C, suomiškoje – 90-110° C), nesusidaro garai, todėl ji lengviau toleruojama. Skirtingai nei saunoje, joje nėra pavojaus nusideginti netyčia prisilietus prie įkaitusių sienų.Ja neretai gali naudotis ir tie, kurie paprastai nepakelia karščio: vaikai, jautresni ar pagyvenę žmonės, ligoniai, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis. Ši pirtis labai ekonomiška, įkaista labai greitai – per 10-15 min. (sauna kaista apie 1 valandą), seansas užtrunka apie 30 min. (saunoje su pertraukomis – apie 1,5-2 val.) Po pirties nejausite gilaus atsipalaidavimo, mieguistumo, atvirkščiai – energijos ir darbingumo antplūdį. Todėl šią procedūrą galima atlikti ir prieš darbą, ir kiekvieną dieną.