Ką iš tiesų žinome apie soliariumų naudą ir žalą sveikatai?

Ką iš tiesų žinome apie soliariumų naudą ir žaląsveikatai?Ypatingą svarbą žmogaus organizmo sveikatai, kaulų ir gyvybinių funkcijų palaikymui turintis vitaminas D yra vienas iš svarbiausių elementų.

Šio elemento trūksta 80 % europiečių ir 50 % viso pasaulio populiacijos. Net 4-iems iš 5-ių Europos gyventojų trūksta vitamino D, ir tai turi neigiamą poveikį sveikatai. Labiausiai vitamino D trūksta šiauriečiams.

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad vitamino D trūkumas sukelia imuniteto nusilpimą, depresiją, diabetą, astmą, kaulų ligas. Tyrimai parodė, jog pakankamas kiekis ultravioletinių spindulių ir jų dėka išskiriamas vitaminas D turi kur kasdidesnį teigiamą poveikį nei jo sukeliamos rizikos.
Žmonės ėmė bijoti saulės, kelių minučių soliariume žiemos metu ir tai privedėprie tokios situacijos, kai statistika rodo, jog vos vienas iš penkių Lietuvos žmoni ųturi reikiamą vitamino D kiekį savo organizme.
Užtenka žiemos ir rudens metu apsilankyti 1-2 kartus per savaitę soliariume povos 5 – 7 minutes ir to užteks, kad jūsų organizmas pasigamintų reikiamą vitamino D kiekį.